top of page
  • Writer's pictureAura

Laba diena, mes gyvename Kinijoje

Updated: Dec 6, 2018

Jau ne iš vieno žmogaus sulaukiau klausimo „Jūs Kinijoj?! Ką ten veikiat?!!”

Taigi vieną kartą ir visiems bendrai atsakau. Toks labiau dienoraščio tipo įrašas – Laba diena, mes gyvename Kinijoje.


Šitam va name gyvenam

Ką mes čia veikiam? Ir kiek ilgai veiksim?


Laikinai. Planas yra du metai. Įmonė, kurioje dirba Augustas, turi autorizuotus serviso (aptarnavimo) centrus Lietuvoje, Korėjoje, Japonijoje, JAV ir Kinijoje. Tai mes čia, paskutiniame. Miestas, kuriame gyvename, vadinasi Šenženas arba Šendženas, plačiau vartojama kalba Shenzhen, originalo – 深圳.


Mūsų namas (tas jums kairiau) iš Light Conversion (darbo) ofiso balkono

Mūsų miestas. Kitaip dar Šenženas


Miestas mūsų yra labai jaunas (mažiau nei 40 metukų) ir daugumai Lietuvoje nelabai žinomas ar apskritai girdėtas. Kiek kam sakiau, tai teko žemėlapyje durti į Hong Kong’ą ir sakyti, beveik čia (atsidarykit Google maps, kam įdomu). Bet yra tokia nemaža tikimybė, kad per keleris ateinančius metus apie šį miestą sužinosit daugiau. Kodėl? Ne todėl, kad mes čia ir aš surašysiu ilgą ir (tikiuosi) nenuobodų dienoraštį apie gyvenimą šičia ir aplink, bet ir dėl kitų objektyvesnių faktų – šitą miestą jau ne vienoj vietoj radau pavadintą naujuoju Silicio slėniu, o Lonely Planet jį išrinko miestu Nr. 2, kurį jums reikia aplankyti 2019 m. (apie tai bus daugiau).


Oficialiai miestu Šenženas paskelbtas tik 1979 m. Iki tol buvo toks prekeivių miestelis. Kai kur internetuose rašo, kad žvejų, bet tada kai kur kitur labai pyksta, nes visai ne žvejų. Kam įdomu, istoriją galit pasiskaityti. Na o jau tada Kinija pradėjo savo ekonominius eksperimentus. 1980 m. Šenžene gyveno apie 30 000 žmogų, dabar gi mūsų mieste 11–14 mln. gyventojų (o neoficialiai ir dar daugiau). Taigi, tas specialios ekonominės zonos statusą turintis miestas auga, plečiasi ir visaip ten kitaip tobulėja. Užsienio investicijos nemažėja, gatvėse nenustoja statybos (aukštų namukų ir metro tinklo plėtros), protingi kinai ir ne tik važiuoja čia būriais (kažkur skaičiau, kad mūsų mieste daugiausia žmonių Kinijoje su PhD diplomais, o vidutinis gyventojo amžius nesiekia 30 metų). Dar mums čia nutiesė greitojo traukinuko liniją nuo Guangzhou per Šenženą iki Hong Kong'o – ačiū labai, nes (ne)tikėtai Turkish Airlines labai patogiai skraidina ne tik į Hong Kong'ą, bet ir į Guangzhou, kas jau nėra užsienis (Hong Kong'as gi nėra Kinija, tad kad ir arti, bet iš jo dar per sieną reikia persigabenti) ir iš kur iki mūsų apie 130 km, bet kas tie km, kai per 36 min galima juos įveikti.

Dar jums galimai girdėti mūsų kaimynystės dalykai yra tiltukas (rašė Delfis) ir dar gal negirdėtas, bet man jau labai patinkantis, ir jūs tuoj išgirsit (jei ne žiniasklaidoj, tai iš manęs) namukas numeris 2 (pavadinkim jį taip, nes jis galimai bus antras aukščiausias pasaulyje) – šiemet pradėtas statyti Shimao Shenzhen-Hong Kong International Centre, kuris bus 668 metrų aukščio namukas mūsų mieste. Aukščiu jis pralenks dabartinį aukščiausią Kinijos pastatą Šanchajuje ir bus antras pagal ūgį pasaulyje (po Burj Khalifa Dubajuje). Tiesa, ne tik kinai aukštus namukus statosi, tai galimai, kai pastatys, bus jau ir trečias – šio dangoraižio planuojami užbaigimo metai – 2024 m. (nebesulauksim, reiks gal darsyk užsukt pasižiūrėt jau kaip turistam), o pavyzdžiui, dar vienas 711 m. aukštaūgis Dubajuje planuojamas užbaigti 2021 m.


Projektėlis. Shimao Shenzhen-Hong Kong International Centre

Tai va tiek iš to dvidešim-šešiolika-kažkelinto amžiaus stebuklų (XXI a. gyvenam Lietuvoje, čia kažkaip atrodo, kad truputį greičiau tie visi naujoviški dalykai juda). Šenžene, jei ieškosit mūsų, ieškokit labiau Maple Leaf City Hotel, įsikūrusio Nanshan Avenue, tai lygiai kitoj pusėj gatvės yra Maple Leaf Apartments. Tai va ten, A bloko 25 aukšte mes gyvenam. Vaizdą pro langą turim, balkoną dar, teoriškai net tris kambarius (kvadratais mažiau nei standartiniam lietuviškam trijų kambarių bute, bet mes gi irgi nedideli), dar turim baseiną ir parkelį ant trečio aukšto stogo. Mūsų pastatas yra labai pet friendly (apie tai dar parašysiu atskirai), Dobis jaučiasi gerai, ačiū, kad klausiat.


Dobis, kaip visada, žiūri pro langelį

Pirmam aukšte turim SPA centrą, picos (populiarios, bet nelabai kokios ir dar pasirašė žodį cappuccino, bet nei jo turi, nei apskritai žino, ką tas reiškia), korėjiečių restoraną (labai neblogą), nagų saloną (Daivyte, man viskas bus gerai) ir dar porą kažkokių parduotuvėlių-užeigėlių. Dar turim durininką, jaučiamės saugūs, ir du skirtingus paštomatus, tad laiškus ir dovanas galit siųsti (kam įdomu, iš tikrųjų, adresą parašysiu).


Raffles City Shenzhen | CapitaLand

Dar galiu nuraminti, kad Kalėdos bus – laisvadienio kinai tai šventei neturi, bet prekybos centrai (ne tik kiniški) savo darbą padarė, tad visokių gražių niekučių ir tuo pačiu kalėdinės nuotaikos apsčiai. Įsikūrinėjam toliau ir laukiam švenčių. +28 šiandien. Ačiū, kad skaitot.


Daugiau foto – Instagrame @au_rutte

219 views0 comments
bottom of page